Re/Max Glorion > Aktuality a články > Novinky z České republiky > Vánoční veletrhy v Praze

Vánoční veletrhy v Praze

Sdílet tento příspěvek

V mnoha městech po celém světě jsou Vánoce neuvěřitelně krásným svátkem. V Praze je však atmosféra nadcházejících svátků obzvlášť kouzelná, a to především díky tradičním výročním jarmarkům. V roce 2017 začínají vánoční veletrhy 20. listopadu a budou se konat na sedmi místech ve městě. Polovina veletrhů však bude otevřena až do začátku katolických Vánoc. Zbytek se postará o předvánoční náladu Pražanů a návštěvníků Prahy před svátky a několik dní po nich.

Přestože se nabídka suvenýrů, výrobků a národních potravin na jednotlivých veletrzích příliš neliší, vyplatí se navštívit všechny, protože detaily výzdoby a atmosféra, kterou vytvářejí, se mohou značně lišit.

Prodej vánočních stromků začíná první den adventu a hlavní surovina pro sváteční stůl, živý kapr, se na trhy dostává několik dní před Štědrým dnem. Nyní k hlavním místům, kde se veletrhy budou konat.

 

Vánoční trhy v Praze

 

  • Náměstí Míru

Na náměstí u kostela svaté Ludmily bude zahájen slavnostní jarmark. Na jarmarku najdete řadu vánočních ozdob, svíček a suvenýrů a v nabídce je také horké svařené víno, tradiční národní občerstvení a perníčky.

 

  • Staroměstské náměstí

Největší a nejkrásnější pražský veletrh, který denně navštěvují místní obyvatelé i návštěvníci. Každoročně se zde staví hlavní vánoční strom České republiky, který se letos rozsvítí 2. prosince. Trh je plný rozmanitosti – stolů a malých stanů se sváteční nabídkou a občerstvením, ale také ukázky dovedností českých řemeslníků a umělců. K dispozici je také zoo s jehňaty, poníky a kůzlátky, kterým děti ochotně rozdávají občerstvení.

 

  • Pražský hrad

Vánoční trh se nachází v areálu jedné z hlavních atrakcí země a bude otevřen již třetím rokem. Na náměstí bude rozmístěno více než 70 stánků s vánočním zbožím a suvenýry.

 

  • Václavské náměstí

Veletrh se bude konat na dvou místech slavného Václavského náměstí. Trh je určen především pro hosty města, takže bude otevřen téměř sedm dní po silvestrovských oslavách.

 

  • Stanice Pavlova

Nedaleko náměstí Míru se nachází malé tržiště, na které dojdete za pět minut. Trh je zaměřen především na uspokojení předvánočních potřeb místních obyvatel a nabízí čerstvé produkty a různé pochoutky.

 

  • Náměstí Jiřího z Poděbrad

Jarmark před nádražím nabízí návštěvníkům možnost zakoupit ručně vyráběné dárky, ochutnat tradiční jídla a nakoupit čerstvé produkty a atraktivní zábavní program.

 

Toto v žádném případě není úplný seznam míst, kde se budou slavnostní veletrhy konat. Zmínit můžeme Malé náměstí a náměstí Republiky, vánoční trhy u nádraží Anděl, nádvoří Velopřerovského paláce… Ať už se jarmark koná kdekoli, pocit svátečnosti a pohádkovosti spolu se skvělou náladou vám vydrží ještě dlouho!

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Nová pobočka Re/Max Glorion v Sokolově

Tento měsíc naše společnost oslavila otevření nové kanceláře Re/Max Glorion v Sokolově

21 listopadu, 2022
1 minuta čtení

Zahájení předprodeje nových bytů v Karlových Varech

Tuhnice bytový dům – nadstandardní kvalita v každém metru. Moderní bydlení v Karlových Varech

31 ledna, 2023
1 minuta čtení

Kapr na Vánoce – dlouholetá česká tradice

Vánoční kapr je jedním z tradičních symbolů vánočních svátků. Již v předvánočním čase jsou v ulicích všech českých měst k vidění velké kádě s rybami. Tradiční štědrovečerní večeře se skládá z rybí polévky a smaženého kapra s bramborovým salátem (obdoba Oliviera).

2 října, 2022
2 minuty čtení

Koupě bytu v Praze vyžaduje investici ve výši 16 ročních platů

Již tak poměrně drahé byty v České republice nadále zdražují. Na koupi nového bytu o rozloze 70 m2 v hlavním městě je potřeba nejméně šestnáct průměrných ročních platů. Pro srovnání, před rokem by na takový nákup bylo potřeba 14 platů.

2 října, 2022
2 minuty čtení

Podnikatelé, kteří chtějí vyzkoušet nový obor

Teď už vím jistě, že změna je vždy k lepšímu. Neexistuje žádný strach ani pochybnosti o sobě samém. Neexistují žádná omezení. Stačí udělat krok vpřed a vše se určitě vyřeší.

8 října, 2022
2 minuty čtení

Hall of Fame

Tým RE/MAX Glorion gratuluje Alexandru Mizjukovi k prestižnímu mezinárodnímu ocenění Hall of Fame.

12 dubna, 2023
2 minuty čtení
View all