Re/Max Glorion > Aktuality a články > Novinky z České republiky > Nový rok v České republice a jeho zvláštnosti

Nový rok v České republice a jeho zvláštnosti

Sdílet tento příspěvek

Novoroční tradice v České republice

Například na Silvestra se Češi začínají připravovat v posledních dnech podzimu a na začátku prosince. 24. a 25. prosince jsou ulice a domy obyvatel zahaleny do girland a po štědrovečerní rodinné večeři začíná očekávání hlavní oslavy. Nový rok se v Čechách nazývá „Sylvestr“, na počest papeže, který podle tradice zabil draka Leviatana a zachránil tak svět.

Zatímco Vánoce se obvykle slaví v úzkém rodinném kruhu, poslední prosincový den tráví Češi v restauracích otevřených celou noc, v zamluvených hotelových pokojích nebo u pánů. Ti, kteří se opozdí s rezervací, se radují na náměstích, popíjejí šampaňské a horké víno a mlsají klobásky a lívance.

Tanec je povinnou součástí české zábavy, a to nejen národní tance, ale také polky a valčíky! V posledních hodinách před Silvestrem to v ulicích českých měst žije – Češi nezahálejí a turisté také nezahálejí, zejména při návštěvě Staroměstského náměstí a orloje. Po dvanáctém úderu zvonu je čas si něco přát. Nejlépe si něco přát na Karlově mostě, kde se říká, že se vám přání splní, pokud se dotknete bronzové sochy Jana Nepomuckého.

Největším silvestrovským ohňostrojem je lednový ohňostroj v Praze, který je známý nejen v České republice, ale i v Evropě. Ohňostroj se odpaluje z plošiny na Vltavě a nejlepším místem pro sledování této ohňostrojné extravagance je Čechův most a Smetanovo nábřeží. Jízdenku si kupovat nemusíte, ale je třeba myslet na rezervaci předem. Zaplatit můžete také rezervací stolu na restaurační lodi, protože mnoho z nich se na Silvestra plaví po Vltavě.

Silvestr v České republice ale samozřejmě není jen o oslavách a ohňostrojích, zábava pokračuje i v následujících dnech.

Rozhodli jste se strávit zimní dovolenou v České republice? Realitní kancelář REMAX Glorion vám pomůže najít pohodlné byty pro vaši zimní dovolenou! A je na vás, abyste se rozhodli, co chcete dělat během silvestrovské noci, protože výběr je neuvěřitelně bohatý.

 

V novém roce, až do poloviny ledna, vás Česká republika potěší nákupními zážitky plnými neuvěřitelných slev a výprodejů. Nechcete nakupovat? Právě pro vás jsou určeny výlety na četné hrady, které jsou obzvláště krásné ve svém zimním hávu. Některé budovy jsou sice zavřené, ale i bez nich se dá obejít. A když už jsme u toho, proč se nepodívat na nejoblíbenější kluziště a lyžařská střediska, zvláště když je jejich seznam tak dlouhý. Od Arény Letňany v Praze přes Boží Dar v Karlových Varech až po Ski Park Velká Chuchle v Praze.

Oslavy končí 6. ledna svátkem Tří králů. V tento den se konají kostýmované průvody, při nichž mudrci a další maskovaní muži přinášejí dary novorozenému Ježíškovi.

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Makléř měsíce – Říjen

Gratulujeme makléři Jaroslava Smolná Štorkánová k dosažení nejlepších výsledků v říjnu.

21 listopadu, 2022
1 minuta čtení

Družstevní byty, výhody a nevýhody jejich koupě

Koupě družstevního bytu může být dobrou i špatnou investicí, záleží především na úhlu pohledu. Zhodnocení kladných a záporných stránek takového bydlení vám pomůže rozhodnout se a v budoucnu nelitovat své volby.

2 října, 2022
3 minuty čtení

Důsledky koronaviru: Češi se obávají finančních problémů

Koronavirus, který se v mohutné vlně přehnal přes celý svět, donutil mnohé přehodnotit své postoje a jednání. Výjimkou nejsou ani obyvatelé České republiky, kteří se k financím staví výrazně obezřetně. Více než polovina Čechů, 53 %, si klade otázku, nakolik je jejich situace stabilní a zda bude možné zachovat status quo i v novém roce

2 října, 2022
3 minuty čtení

Vánoční veletrhy v Praze

V mnoha městech po celém světě jsou Vánoce neuvěřitelně krásným svátkem. V Praze je však atmosféra nadcházejících svátků obzvlášť kouzelná, a to především díky tradičním výročním jarmarkům. V roce 2017 začínají vánoční veletrhy 20. listopadu a budou se konat na sedmi místech ve městě. Polovina veletrhů však bude otevřena až do začátku katolických Vánoc. Zbytek se postará o předvánoční náladu Pražanů a návštěvníků Prahy před svátky a několik dní po nich.

2 října, 2022
4 minuty čtení

Koupě bytu v Praze vyžaduje investici ve výši 16 ročních platů

Již tak poměrně drahé byty v České republice nadále zdražují. Na koupi nového bytu o rozloze 70 m2 v hlavním městě je potřeba nejméně šestnáct průměrných ročních platů. Pro srovnání, před rokem by na takový nákup bylo potřeba 14 platů.

2 října, 2022
2 minuty čtení

Kapr na Vánoce – dlouholetá česká tradice

Vánoční kapr je jedním z tradičních symbolů vánočních svátků. Již v předvánočním čase jsou v ulicích všech českých měst k vidění velké kádě s rybami. Tradiční štědrovečerní večeře se skládá z rybí polévky a smaženého kapra s bramborovým salátem (obdoba Oliviera).

2 října, 2022
2 minuty čtení
View all