Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > Kde koupit byty v případě pandemie

Kde koupit byty v případě pandemie

Sdílet tento příspěvek

První volbou jsou nemovitosti v:

  • Velká Británie,
  • Německo,
  • Řecko,
  • Španělsko,
  • Itálie,
  • Malta,
  • Monako,
  • Francie,
  • Portugalsko.

Kupující v těchto zemích láká příjemné klima i vysoká životní úroveň. Důležitý je ještě jeden faktor, zejména v souvislosti s pandemií. Jedná se o vládní programy, díky nimž lze bez námahy získat občanství nebo povolení k pobytu investováním do nemovitostí ve vybrané zemi. Právě programy Gold View zvýšily popularitu Malty, Španělska, Portugalska a Řecka.

Poptávka na českém realitním trhu

 

Přestože Česká republika nepatří mezi devět nejvyhledávanějších zemí, co se týče vlastnického bydlení, ceny nemovitostí jsou nejen vysoké, ale stále rostou. Poptávka po českých bytech je enormní, zatímco nabídka minimální, takže ceny budou i nadále růst, zejména na pozadí rostoucích nákladů na práci a stavební materiál. Ve III. čtvrtletí tak bylo v hlavním městě nabídnuto pouze 2750 bytů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo dvakrát tolik. Důvody tak vysokého zájmu o české byty jsou dostatečné, vezmeme-li v úvahu všude přítomnou zrychlenou inflaci a omezené možnosti bezpečných investic. Praha přitahuje pozornost právě díky nízkému riziku investic do nemovitostí.

Ceny nemovitostí v České republice

Co se týče cen, metr čtvereční v novostavbě v Praze do konce třetího čtvrtletí vzrostl o 7 %, přičemž průměrná prodejní cena se zvýšila na 126 409 Kč. V porovnání s loňským rokem došlo k nárůstu o 15 %. Vysoké ceny bytů v Praze odrazují většinu obyvatel od koupě nemovitosti, a tak postupně roste obliba pronájmu.

Tato situace je však běžná ve většině západoevropských měst, i když v Praze je z 650 000 nemovitostí pronajímána pouze třetina. Ale to jen prozatím, protože o pronájem nemovitostí projevili vážný zájem velcí institucionální investoři s 30 tisíci pražskými byty.

 

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Rodiče na rodičovské dovolené

Jak řídit svůj čas a nenechat se řídit jím? Nažhavte se pro velký krok vašeho života. Vstupte do velké rodiny RE/MAX Glorion. Staňte se realitním makléřem!

28 října, 2022
1 minuta čtení

Zahájení předprodeje nových bytů v Karlových Varech

Tuhnice bytový dům – nadstandardní kvalita v každém metru. Moderní bydlení v Karlových Varech

31 ledna, 2023
1 minuta čtení

Český katastr nemovitostí zůstane veřejně přístupný

Katastr nemovitostí v České republice, který obsahuje údaje o nemovitostech, pozemcích a jejich vlastnících, se měl od června letošního roku výrazně změnit a ztratit status veřejně přístupného zdroje. Předpokládá se, že po určitém datu již anonymní uživatelé nebudou moci vyhledávat údaje o nemovitostech online. Oprávněným uživatelům však měly být informace i nadále k dispozici.
Podle zástupců Zeměměřického a katastrálního úřadu bylo toto rozhodnutí odůvodněno prudkým nárůstem počtu žádostí. Současně agentura doufá, že se jí podaří posílit ochranu osobních údajů uložených v katastru nemovitostí.

2 října, 2022
2 minuty čtení

Nový rok v České republice a jeho zvláštnosti

Cesta do České republiky je vždy krásná, ať už se jedná o služební cestu, léčení nebo dovolenou. Česká města jsou obzvláště krásná na Silvestra, kdy ve všech domech, ulicích a na náměstích vládne magická atmosféra nadcházejících svátků. Zvláštní pozornost si zaslouží tradice a některé zvláštnosti oslav.

2 října, 2022
3 minuty čtení

Realitní horoskop na rok 2022

Co očekávat od roku 2022? Na co si dát pozor a jakým otázkám byste měli věnovat čas?Podělíme se s vámi o předpovědi pro jednotlivá znamení souhvězdí.

2 října, 2022
4 minuty čtení

Podnikatelé, kteří chtějí vyzkoušet nový obor

Teď už vím jistě, že změna je vždy k lepšímu. Neexistuje žádný strach ani pochybnosti o sobě samém. Neexistují žádná omezení. Stačí udělat krok vpřed a vše se určitě vyřeší.

8 října, 2022
2 minuty čtení
View all